Електрокорунд білий

Природний абразивний матеріал електрокорунд білий наділений чудовими ріжучими властивостями. За рахунок його якостей та можливостей, він вважається незамінним компонентом для сучасної промисловості. Особливо популярним він вважається в процесі виробництва шліфувальної продукції, яка випускається у величезних кількостях. Саме така техніка виробництва стала основним поштовхом до випуску абразивних матеріалів синтетичного походження, які активно використовуються під час шліфування й полірування різних поверхонь.

Всілякі способи промислового виробництва електрокорунду білого мають на увазі обов’язкову плавку матеріалу в дугових печах, де зберігаються високі температурні показники – від 2000 градусів і вище. До складу електрокорунду входить чистий глинозем або оксид алюмінію. Особливу роль відіграє процентне співвідношення в виплавлених кристалах власного корунду (його кількість повинна перевищувати 99%). Все інше – це мінімальний обсяг всіляких домішок. Саме від складу безпосередньо залежить відтінок кольору кінцевого матеріалу. Тому виробники звертають особливу увагу на процентне співвідношення певного матеріалу (основні матеріалі та додаткові домішки).

Фізичні та технічні особливості електрокорунду білого для шліфування й полірування

Технологічний процес виготовлення даного матеріалу виключає процедуру дроблення. Це пов’язано з тим, що під час розплаву оксиду алюмінію з необхідною кількістю домішок утворюються щільні кристали.

За рахунок того, що в кристалах міститься велика кількість корунду, абразивні властивості матеріалу досить високі:

 • показник щільності коливається від 3,90 до 3,95 г/см3;
 • показники мікротвердості становлять від 1800 до 2600 кгс/мм2;
 • ріжуча здатність досягає близько 0,06 г/хв.

Зерна електрокорунду білого досить тендітні за своїм агрегатним станом. Таким чином, його шліфувальна здатність постійно відновлюється. Тупі частки, які відкололися, оголюють нові гострі грані матеріалу.

Застосування абразивних порошків в шліфувальній промисловості

У сучасній промисловості найбільшим попитом користується електрокорунд білий, представлений в марці 25А. Він випускається у вигляді:

 • шліфувальних зерен;
 • шліфувального порошку;
 • мікрошліфувального порошку.

Відмітна особливість цих матеріалів полягає в розмірі зерен. Цей показник прийнято називати зернистістю абразиву.

Шліфувальні зерна і порошки електрокорунду білого активно використовують для виконання шліфування вільними зернами. Абразив є незамінним компонентом при виготовленні різних паст і розчинів, які застосовують під час притирання деталей.

Такий абразивний матеріал використовують для обробки різних типів поверхонь:

 • чавун;
 • сталь з нержавіючим покриттям;
 • загартовані тверді стали;
 • шліфування металевих і скляних виробів;
 • в процесі обробки скла;
 • натуральна шкіра;
 • дерево (різні породи).

Абразивний матеріал електрокорунд білий є затребуваним компонентом в процесі доведення деталей в годинниковій промисловості, при виготовленні шліфувальних брусків або кіл, які використовуються для шліфування важкооброблюваних сталей і металевих сплавів. Наприклад, шліфувальні круги, виконані з електрокорунду білого, набагато краще шліфують і менше припікають металеві вироби в порівнянні з іншими матеріалами.

Виготовлення шліфувальних і полірувальних кіл на вулканітовій зв’язці

Круги шліфувальні на вулканітовій зв’язці виготовляються з різних видів електрокорунду, але найбільшим попитом користуються інструменти, до складу яких входить електрокорунд білий 25А.

Такі матеріали вважаються незамінними помічниками в процесі безцентрового шліфування, полірування, а також для виконання чистових операцій. Робоча швидкість даної деталі – 35 м/с та 60 м/с.

Кола полірувальні на вулканітовій зв’язці мають робочу швидкість 18 м/с. Саме такий показник вважається оптимальним під час виконання якісного процесу полірування різних поверхонь. Продумана структура інструменту дозволяє виконувати роботи будь-якого рівня складності та полірувати металеві, дерев’яні, скляні та пластикові деталі.

871