Вогнетривка продукція – вироби, які зберігають набір технічних характеристик, механічну міцність і форму під активним впливом відкритого полум’я протягом тривалого часу. У список основних компонентів включені різні мінеральні речовини. Сфера застосування цих матеріалів досить широка:

 • металургійна промисловість;
 • будівництво камінів, всіляких печей для саун і лазень;
 • автомобільне виробництво;
 • авіаційна галузь;
 • ядерна промисловість;
 • нафтова промисловість та інше.

В процесі виготовлення вогнетривкої продукції виробники вдаються до застосування сучасних технологій. Вибір тієї чи іншої технології залежить від певного типу підібраного матеріалу і характеристик, які потрібно буде отримати в результаті виробництва.

Характерні особливості добавки для вогнетривкої продукції

В процесі виробництва різних вогнетривких матеріалів використовують важливу і вкрай необхідну добавку – оксид алюмінію. Застосування цього компонента обумовлено його особливим набором характеристик:

 • По своїй природі оксид алюмінію відрізняється вогнетривкими властивостями. Таким чином, його активно використовують для виробництва цегли, різних фасонних матеріалів, вогнетривів для печей і багато іншого.
 • Наявність високих показників стабільності робить даний компонент важливим інгредієнтом, який зберігає міцність вже готової продукції.
 • Стійкість і надійність використання в умовах непостійного температурного режиму – різкі перепади температур.

Виробники мають можливість здійснювати закупівлю якісних матеріалів високої чистоти в залежності від певного цільового призначення. Продукція проходить обов’язковий процес попередньої обробки в майстернях компанії «ЛІВ-Унікон». Саме тут вдається досягти високої якості сировини, а також необхідного набору властивостей і характеристик.

Вогнетривка продукція з додаванням оксиду алюмінію

Продукція вогнетривкого типу представлена ​​у великому асортименті, дозволяючи покупцям обирати різні матеріали для використання у всіляких сферах діяльності.

Оксид алюмінію є одним з основних компонентів практично в кожній продукції:

 • Виготовлення сформованих і несформованих матеріалів. Яскравим представником першої категорії вважається шамотна цегла, яка широко затребувана в процесі кладки печей і камінів. Така продукція характеризується вже заданою формою (наприклад, форма блоків). Несформовані матеріали представлені в порошкоподібній формі, у вигляді суспензії, рідини, окремих волокон та інше.
 • Виготовлення обпаленої і необпаленої продукції. Відмінність цих матеріалів можна відмітити тільки в процесі виробництва. Перший тип піддається термічній обробці (від 600 градусів і більше), а другий тип вже спочатку наділений всіма необхідними вогнетривкими властивостями.
 • Алюмосилікати. Основним компонентом цієї продукції вважається оксид алюмінію. Така продукція широко затребувана в сталеливарному виробництві. Останнім часом ці товари широко затребувані як протипожежна ізоляція.
 • Шамотні матеріали – це одна з найбільш затребуваних і популярних груп вогнетривів, які поширені в побуті і промисловій сфері. Основним компонентом в процесі виготовлення є глина, яка проходить обов’язковий процес обробки при температурному режимі до 1500 градусів. В цю групу також входять високоглиноземисті корундові вогнетривкі матеріали. Саме в них відзначають найвищий вміст оксиду алюмінію – від 95%. Після надання форми певній продукції, вона проходить процедуру випалу при температурі 1700 градусів. Таким чином, продукція наділена важливою перевагою – витримує температуру до 2000 градусів без втрати своїх основних корисних характеристик.

Вибір певного вогнетривкого матеріалу, в першу чергу, залежить від подальшої сфери застосування готової продукції. Адже в кожній сфері є певні експлуатаційні умови, яким повинен відповідати той чи інший матеріал. Тому склад і точна кількість компонентів підбирається з урахуванням подальшого використання продукції. Єдине, що повинно залишатися незмінним – висока якість та міцність матеріалу на виході.

489