Наждачний папір

Сфера застосування абразивних матеріалів досить широка – починаючи з побутових галузей і, закінчуючи промисловими масштабами. Абразиви користуються особливою популярністю в процесі виробництва всіляких шліфувальних матеріалів високої якості, а особливо – при виробництві наждачного паперу.

Наждачний папір використовується в процесі обробки різних матеріалів:

  • різні породи дерева;
  • метал;
  • скло;
  • пластик та інші не менш відомі матеріали.

У процесі тертя вдається позбутися наявності видимих ​​дефектів, за рахунок чого поверхня будь-якого виробу стає максимально гладкою. У список особливих властивостей наждачного паперу входить його чудова здатність полірувати всілякі предмети.

Незважаючи на свою назву, наждачний папір виготовляється не з паперу, а з грубої бавовняної тканини, яка проходить процес обробки за допомогою відповідного обладнання.

В процесі виготовлення якісних шліфувальних матеріалів прийнято використовувати електрокорунд білий і карбід кремнію.

Характеристики електрокорунду білого для виробництва наждачного паперу

Електрокорунд білий відноситься до категорії універсальних абразивних і вогнетривких матеріалів. Виготовлення за особливою технологією дозволило наділити матеріал наступними характеристиками:

  • твердість;
  • ріжуча здатність;
  • термічна стійкість;
  • високі показники міцності.

Наявність високих вогнетривких властивостей забезпечується за рахунок мінімальної кількості сторонніх домішок і застосування однорідного чистого складу. Представлений матеріал виходить в результаті якісної обробки металургійного глинозему, в складі якого значаться різні поліморфні різновиди оксиду алюмінію. Показники твердості цього матеріалу досягають позначки в 20,9 ГПа, а щільність становить 3,95 г/см3.

Електрокорунд білий характеризується чудовими ріжучими здібностями, а також може впоратися з високим тиском. Це його основні властивості, що варто взяти до уваги перед початком виробничого процесу.

Процес виробництва наждачного паперу

Щоб отримати високоякісну продукцію, недостатньо використовувати необхідний набір компонентів, важливо також дотримуватися певної послідовності виконання всіх робочих процесів:

1. Підготовлена ​​основа пропускається через набивний прес. Ця процедура відбувається в попередньо підготовленому контейнері. Таким чином, на поверхні матеріалу друкується вся необхідна технічна інформація.

2. Після цього, виріб обробляється відповідними водостійкими складами. Як правило, виробник використовує каучук або латекс.

3. Потім, підготовлена ​​основа прокочується через набойний прес. Завдяки такому обладнанню, на лицьовій стороні виробу наноситься термоактивний клейовий склад.

4. Поверх клейового складу виробник використовує шар абразивного матеріалу.

5. Підготовлений наждачний папір відправляють в спеціальну піч. У цій печі знаходиться відразу кілька зон для нагрівання. Матеріал переходить з однієї зони в іншу, в якій поступово збільшується температурний режим. Таким чином, речовини надійно припікаються до клейового складу.

Завдяки останнього етапу, наждачний папір набуває шорстку поверхню – характерна відмітна особливість даного матеріалу.

Завершальна процедура – це покриття поверхні закріплюючим шаром, після якого готові вироби проходять останню стадію сушки.

Такий папір активно використовується в різних галузях промислової сфери і є популярним, широко затребуваним продуктом. Щоб використовувати матеріал точно за призначенням, важливо враховувати тип абразивного матеріалу, призначеного для роботи з певними типами заготовок.

Маркування наждачного паперу здійснюється за допомогою букв і цифр. Вибір відповідного матеріалу відбувається з урахуванням певних показників зернистості. Наприклад, крупнозернистий матеріал використовується для виконання грубих робочих процесів, а дрібнозерниста поверхня – для тонкої (ювелірної) роботи. В процесі виробництва виробники використовують різні варіанти основи, що позначається на експлуатаційних особливостях матеріалу (фібра, тканина або папір).

493