Керамічні матеріали (електрофарфор) все частіше стали використовуватися в процесі виробництва ізоляторів різного призначення. Практичні і тонкі пластини, доповнені алюмооксидною керамікою, активно використовуються в якості надійної підкладки для установки мікропроцесорів, а також різних схем та інших елементів, пов’язаних з цим обладнанням.

Алюмооксидна кераміка має певний набір переваг, завдяки якому вона стає максимально затребуваною:

 • Наявність тривалої електричної та хімічної стабільності в процесі активного впливу високочастотних струмів.
 • Високі показники міцності, за рахунок яких матеріал здатний витримувати великі теплові і механічні навантаження (такі навантаження створюються деякими видами електричних приладів).
 • Застосування в якості добавки оксиду алюмінію дозволило матеріалу впоратися з високими температурними показниками до 250 градусів. При цьому матеріал не втрачає своїх початкових якостей, зберігаючи експлуатаційні особливості на вищому рівні.

Готові ізолятори, виконані з алюмооксидної кераміки, широко затребувані в клістронах і магнетронах. Можливість швидко відводити тепло від багатошарових приладів з керамічного матеріалу поліпшується в процесі застосування кераміки, яка характеризується високими показниками теплопровідності. Як правило, мова йде про оксидоберілліеву або нітрідолюмініеву різновидність.

Керамічні матеріали властивості і застосування

Ізолюючі плівки, які виконані з керамічних матеріалів, дозволяють збирати і зберігати величезні електричні заряди в невеликій кількості. Сегнетоелектрична кераміка і аналогічні їй матеріали, в складі яких значиться навіть незначний відсоток оксидів, входять в дану категорію. Діелектричні керамічні вироби, які відповідають за мініатюризацію конденсаторів, мають великий вплив на активний розвиток сучасної техніки напівпровідникових електронних пристроїв.

Наприклад, додаток електричного поля до сегнетоелектричних кристалів певного виду впливає на зміну їх форми і навпаки. Така особливість цирконат-титанатів свинцю є важливою характеристикою для різних приладів:

 • перетворювачі;
 • тензодатчики;
 • акселерометри;
 • датчики, які відповідають за рівень тиску;
 • мікрофони;
 • головки звукозапису (відтворення файлів, гідролокатори і ультразвукові очисники).

Сегнетоелектричні матеріали також знайшли своє покликання в піроелектричних датчиках, встановлених в обладнанні теплового бачення і в електрооптичних пристроях. Адже саме тут прикладене електричне поле здатне впливати на оптичні властивості використовуваних матеріалів.

Особливості застосування електрофарфору

Електрофарфор – популярний матеріал, який широко затребуваний в сферах, де необхідна низько- і високовольтна ізоляція з мінімальними частотами. В цей матеріал включені різні важливі добавки, серед яких лідируючі позиції належать саме глинозему. За рахунок цього матеріал отримує необхідні експлуатаційні характеристики, важливі для подальшого виробничого процесу. Таким чином, його активно застосовують для виготовлення великогабаритних високовольтних ізоляторів, які відрізняються складною конструкцією.

Завдяки такому продуманому складу, електрофарфор має вагомі переваги:

 • висока стійкість до поверхневих розрядів;
 • стійкість до негативного впливу різних хімічних речовин;
 • стійкість до високих показників вологості;
 • стійкість до прямого впливу сонячних променів;
 • підвищена зносостійкість.

Щоб зменшити гігроскопічність вже готових виробів, їх поверхня додатково покривається захисним шаром глазурі. Після цього, кожен виріб проходить обов’язковий процес випалу.

Керамічні матеріали з електрофарфору дозволяє виробникам виготовляти міцні і надійні електроізоляційні продукти, які наділені високими механічними характеристиками. Якість кожного виробу прямо залежить від грамотного процесу обробки вихідних матеріалів, взятих за основу. Крім того, важливо дотримуватися оптимального процентного співвідношення складових інгредієнтів – всіх елементів порцелянової маси.

505