Білий сплавлений глинозем

Білий єлектрокорунд, або як його ще називають альфа-оксид алюмінію, прийнято вважати стабільною і термодинамічної формою оксиду алюмінію. Термін «корунд» застосовують до альфа-оксид алюмінію, який був виведений в процесі синтезу. Процедура розплавлення здійснюється в спеціально підготовленій електродуговій печі. Після цього виконується процедура охолодження, в результаті якої формуються мікрокристали оксиду алюмінію в макроскопічному масштабі.

У продажу єлектрокорунд представлений в трьох різних видах:

  • Білий корунд, який пропонує компанія ЛІВ-Унікон. Цей продукт має друге не менш поширене найменування – білий плавлений глинозем (WFA) – це справжній «чистий» глинозем, в категорію якого також входить глобулярний або бульбашковий глинозем.
  • Коричневий корунд – він же коричневий сплавлений глинозем (BFA) – в складі є глиноземи з 1,5% або 3% TiO2, а також напівзруйновані компоненти TiO2 1,5%.
  • Тверді розчини, до складу яких включені корундові матриці. У цей список може відноситися корунд з двоокису цирконію та алюмінію (10, 25 або 42% від ZrO 2), а також оксинітрид алюмінію (AION).

У природі єлектрокорунд вже давно названий найтвердішим мінералом відразу після алмазу, відповідно до шкали Мооса. Такий продукт є хімічно інертним з характерною рихлістю, що залежить від особливостей його приготування. Він є багатоцільовим абразивом і користується величезною популярністю на сьогоднішній день.

Останнім часом корунд дуже часто використовують у вигляді заповнювача для вогнетривів, завдяки тому, що він здатний впоратися з різними механічними пошкодженнями і може витримувати високі температурні показники. До цього списку його незаперечних переваг також слід додати хімічну інертність, стабільність розмірів та питомий електричний опір. Його дуже часто застосовують як наповнювач в умовах високого коефіцієнта тертя.

Приклад виробництва

Білий плавлений глинозем

В якості сировини для білого плавленого глинозему прийнято використовувати очищений кальцинований глинозем. Спеціалізовані майстри, які мають справу з дуговою електропіччю, враховують її основні параметри для повного контролю налагодженого виробничого процесу:

• Необхідно адаптувати хімічний склад розплавленої сировини, щоб наблизити його до технічних характеристик цільового продукту.

• Адаптувати всі електричні настройки (мається на увазі потужність, напруга) до цільового продукту та розплавленої сировини.

• Буде потрібно відшукати хімічну та електричну стабільність печі.

• Важливо адаптувати потік і весь просторовий розподіл продуктів до заданої електричної потужності.

Сировина

Кальцинований глинозем прийнято вважати одним з найбільш затребуваних видів сировини, яку активно застосовують для виробництва білого корунду. Для максимальної оптимізації споживання електроенергії, використовують суміш відразу з декількох типів глинозему.

Кальцинований глинозем

Застосування

Білий плавлений глинозем від компанії ЛІВ-Унікон активно використовується відразу в 6 різних сферах:

  • Ламіновані підлоги.
  • Всі види абразивів.
  • Вогнетривкі матеріали.
  • Полірування / шліфування, а також вибухові роботи.
  • Кераміка.
  • Поверхневе посилення.

У порівнянні з коричневим корундом білий працює в кілька разів швидше, при цьому створюючи мінімальний нагрів. Його дуже часто застосовують в якості вільного абразиву для якісного та ефективного полірування скла. Основна сфера застосування даного матеріалу: засклені шліфувальні круги, прецизійне фрезерування, ректифікація, заточка різних ріжучих інструментів, наплавка і тонка ректифікація, де вкрай важливо уникати процесу нагріву деталей (при використанні термочутливих сплавів і сталі), та вогнетривів.

Серед характерних особливостей монокристалів відзначають: наявність гострих країв, які забезпечують високоякісний зв’язок з матрицею. Такі краї досить жорсткі, що виключає ймовірність їх швидко притупити. Основні сфери застосування: урізне шліфування.

Бульбашковий глинозем прийнято використовувати для підтримки пористої структури в високопродуктивних абразивах зі склоподібного шліфувального круга, а також в агломерованих абразивах та глиноземних вогнетривів підвищеного ступеня міцності.

922