Сухі будівельні суміші – це окрема група будматеріалів, які виготовляються на спеціальних підприємствах і відрізняються наявністю оптимізованого складу. Такі суміші активно використовуються для виконання будівельних і ремонтних робіт будь-якого рівня складності.

Використання гідроксиду алюмінію в якості основної добавки дозволило виробникам вирішити відразу кілька завдань. Одним з таких завдань є зменшення термінів застигання і збільшення активності портландцементу. Крім того, такі добавки часто використовуються для сумішей, які не мають додаткових техногенних компонентів. Гідроксид алюмінію виконує функцію допоміжного елементу, який зменшує час застигання сухих цементних сумішей в умовах низької температури.

Своїм зовнішнім виглядом дана добавка нагадує звичайне кристалічне утворення, яке не має характерного відтінку кольору – це безбарвна суміш. При цьому гідроксид алюмінію не розчиняється у воді.

Додаючи цей компонент в сухі будівельні суміші, виробнику вдається регулювати такі важливі процеси, як затвердіння і схоплювання. Регулювання цих процесів полягає в їх прискоренні. Крім цього, гідроксид алюмінію збільшує показники міцності готового продукту.

Однак в процесі введення до складу представленого наповнювача важливо пам’ятати про те, що він може впливати на гідратацію цементу. Тому для отримання високоякісної суміші рекомендується використовувати інгредієнти з одного родовища.

Характеристики добавки для сухих будівельних сумішей

Використовуючи таку функціональну добавку, як гідроксид алюмінію, важливо враховувати деякі правила, які обмежують процентний вміст цих компонентів.

При дотриманні правил на виробництві, така добавка повинна:

  • бути сухою і не мати гігроскопічності;
  • рівномірно перемішуватися з іншими інгредієнтами в сухому вигляді;
  • бути хімічно стійким компонентом;
  • бути швидкорозчинною і диспергованою;
  • відповідати вимогам не токсичності, пожежної безпеки та хімічної безпеки.

Виробництво сучасних будівельних сумішей стало можливим завдяки активному застосуванню функціональних добавок. Застосування цих компонентів позитивно впливає на кінцевий результат – готова продукція, наділена всіма необхідними експлуатаційними характеристиками, які відповідають вказаним нормам (тривалий термін служби, незалежно від умов).