Сухі будівельні суміші – це окрема група будматеріалів, які виготовляються на спеціальних підприємствах і відрізняються наявністю оптимізованого складу. Такі суміші активно використовуються для виконання будівельних і ремонтних робіт будь-якого рівня складності.

Використання гідроксиду алюмінію в якості основної добавки дозволило виробникам вирішити відразу кілька завдань. Одним з таких завдань є зменшення термінів застигання і збільшення активності портландцементу. Крім того, такі добавки часто використовуються для сумішей, які не мають додаткових техногенних компонентів. Гідроксид алюмінію виконує функцію допоміжного елементу, який зменшує час застигання сухих цементних сумішей в умовах низької температури.

Своїм зовнішнім виглядом сухі будівельні суміші нагадують звичайне кристалічне утворення, яке не має характерного відтінку кольору – це безбарвна суміш. При цьому гідроксид алюмінію не розчиняється у воді.

Додаючи цей компонент в сухі будівельні суміші, виробнику вдається регулювати такі важливі процеси, як затвердіння і схоплювання. Регулювання цих процесів полягає в їх прискоренні. Крім цього, гідроксид алюмінію збільшує показники міцності готового продукту.

Однак в процесі введення до складу представленого наповнювача важливо пам’ятати про те, що він може впливати на гідратацію цементу. Тому для отримання високоякісної суміші рекомендується використовувати інгредієнти з одного родовища.

Сухі будівельні суміші: характеристики добавок

Використовуючи таку функціональну добавку, як гідроксид алюмінію, важливо враховувати деякі правила, які обмежують процентний вміст цих компонентів.

При дотриманні правил на виробництві, така добавка повинна:

  • бути сухою і не мати гігроскопічності;
  • рівномірно перемішуватися з іншими інгредієнтами в сухому вигляді;
  • бути хімічно стійким компонентом;
  • бути швидкорозчинною і диспергованою;
  • відповідати вимогам не токсичності, пожежної безпеки та хімічної безпеки.

Виробництво сучасних будівельних сумішей стало можливим завдяки активному застосуванню функціональних добавок. Застосування цих компонентів позитивно впливає на кінцевий результат – готова продукція, наділена всіма необхідними експлуатаційними характеристиками, які відповідають вказаним нормам (тривалий термін служби, незалежно від умов).

520