Фарфор

Фарфор – це матеріал, який має характерні відмінні риси у порівнянні з іншими видами подібних матеріалів. Він має білий колір з синюватим відтінком, високі показники міцності, незначну пористість та стійкість (термічну і хімічну). Таким чином, фарфор входить в розряд матеріалів, які є різновидом тонкої кераміки.

В якості основної добавки використовується оксид алюмінію, який має другу не менш популярну назву – глинозем. Він представлений в білому кольорі і відмінно поєднується з набором інгредієнтів, які використовують для створення порцелянових виробів. Його білий колір не «перебиває» відтінок кольору кінцевого продукту, який може бути пофарбований в різні кольори.

Введення глинозему в порцелянову суміш дозволяє досягти наступних показників:

  • високі показники механічної міцності готових виробів;
  • стійкість матеріалу до впливу високих температур;
  • вогнетривкість.

Захист матеріалу від високих температур є однією з головних переваг, так як в процесі виробництва порцелянові вироби піддаються обов’язковій процедурі випалу. Тому вкрай важливо, щоб матеріал зберіг свої основні характеристики в результаті такого впливу і не пошкодився при обробці.

Фарфор: особливості введення глинозему в порцелянові маси

Використання оксиду алюмінію в порцелянових сумішах дозволяє збільшити концентрацію алюмінію в польовошпатовому розплаві і сприяє активному росту кристалів муллита в порцеляні.

З огляду на всі вищевказані особливості, виробники стверджують, що вдається досягти наступних переваг:

  • збільшити ступінь мікротвердості склофази;
  • збільшити твердість і в’язкість розплаву;
  • подовжити інтервал спікання;
  • збільшити температуру спікання;

• поліпшити експлуатаційні властивості матеріалу (термічна стійкість, висока щільність матеріалу, механічна міцність і білизна порцелянових виробів).

Більш того, використання оксиду алюмінію в порцелянових масах сприяє зменшенню температурного коефіцієнту лінійного розширення і прозорості матеріалу в цілому.

Незважаючи на крихкий зовнішній вигляд, даний матеріал володіє необхідними запасами міцності. Застосування різних інгредієнтів і добавок дозволяє виробникам експериментувати і створювати з порцеляни різні вироби – починаючи з посуду, ляльок і закінчуючи оригінальніми елементами інтер’єру.

546