Оксид алюмінію ми використовуємо для будівництва будинків, в процесі розробки космічних кораблів, в медицині та інше. Все це стосується такого популярного матеріалу, як алюміній.

В процесі перерахування різних сфер його застосування кожен з нас 100%-ів помилиться, так як деякі галузі ми навіть і не маємо на увазі. Наприклад, багато хто знає, що алюміній прийнято використовувати в авіабудуванні. Але він також затребуваний в автомобілебудуванні і медицині. А чи знаєте ви про те, що алюміній – популярна харчова добавка E-137, яка виконує функцію барвника (продукти отримують привабливий сріблястий відтінок)?

Алюміній – це широковідомий елемент, здатний утворювати різні стійкі з’єднання з металами, воднем, киснем, хлором та іншими речовинами. В процесі виконання всіляких впливів фізичного і хімічного типу вдається отримати діаметрально різні сполуки і сплави, які відрізняються набором властивостей.

Використання оксидів і гідроксидів алюмінію

Величезна популярність алюмінію в різних сферах призвела до того, що в нашій країні з’явилася відповідна таблиця маркування даного матеріалу. Таким чином, кожен новий сплав або з’єднання отримало певне буквено-цифрове позначення. За рахунок цього виробник зможе впорядкувати матеріал для його майбутньої процедури обробки.

У природі найпопулярнішими сполуками прийнято вважати – оксид і гідроксид. У природі цей алюміній представлений у вигляді окремих мінералів – корунд, боксит, нефелін, а також – в якості глинозему. Алюміній та його сполуки активно використовують в косметологічній, ювелірній, медичній сферах, сучасній промисловості та будівництві.

Кольорові «чисті» корунди – це популярні коштовності (рубіни та сапфіри). Однак мало хто знає, що за своїм складом – це стандартний оксид алюмінію. Таким чином, крім ювелірної сфери оксид алюмінію також активно використовують в хімічній промисловості. У цій галузі його використовують в якості адсорбенту, а також в процесі виробництва різної посуду з кераміки. Адже саме завдяки алюмінію – казанки, чашки і горщики характеризуються жароміцними властивостями.

Оксид алюмінію активно використовується в якості основного матеріалу для виготовлення каталізаторів. У будівельній сфері цей елемент все частіше застосовують для бетонних сумішей (покращує процес затвердіння), для скла – щоб поліпшити його жароміцність.

Список областей, в яких використовують гідроксид алюмінію в кілька разів більше в порівнянні з оксидом алюмінію. Особливу популярність гідроксид алюмінію отримав в медичній сфері, завдяки деяким позитивним характеристикам: здатність поглинати кислоту, надавати каталітичну дію на організм людини. З урахуванням даних особливостей цей тип алюмінію широко затребуваний в процесі виготовлення лікарських препаратів і всіляких вакцин, які актуальні для лікування гепатиту «А» і «В», а також – правцевої інфекції. Крім усього, алюміній використовують як добавку до лікарських препаратів, які призначені для людей з гострою нирковою недостатністю, що стало результатом величезної кількістю фосфатів в людському організмі. Таким чином, після попадання гідроксиду алюмінію в організм людини, він моментально вступає в реакцію з фосфатами, що призводить до утворення міцних зв’язків. Після цього, алюміній виводиться з організму природним шляхом.

З огляду на той факт, що гідроксид алюмінію не токсичний і добре розчиняється, його часто використовують в якості добавки при виробництві зубних паст, мила, шампунів, кремів для тіла та обличчя (для зволоження і живлення), для сонцезахисних засобів, антиперсперантів, тоніків, лосьйонів для тіла, пінок та інше. Також, алюміній прийнято використовувати в складі деяких барвників, коли потрібно стійко та рівномірно забарвити будь-який матеріал.

1382