Очищення металу методом піскоструминної обробки від слідів корозії, пригару, бруду, старої фарби, масляного нальоту, а також надати поверхні шорсткої текстури можна за допомогою абразивної струменевої обробки. Застосування піскоструминних приладів під час очищення сталі позитивно позначається на збільшенні терміну експлуатації металевих виробів, дозволяє забезпечити чистоту зовнішньої поверхні різних сталевих конструкцій.

Щоб удосконалити якість роботи піскоструминної обробки, потрібне використання високоякісних абразивних матеріалів. Одним з найпопулярніших вважається електрокорунд білий.

Застосування електрокорунду для піскоструминної обробки металу

Електрокорунд білий – надтвердий матеріал, який має підвищену абразивну здатність. Наявність високих характеристик міцності дозволяє допустити багаторазове повторне застосування абразивного матеріалу, а його достатня абразивна здатність збільшує швидкість очищення різних типів поверхонь. З огляду на всі перераховані властивості, можна з упевненістю сказати, що електрокорунд білий вважається одним з найефективніших абразивних матеріалів, які використовуються для піскоструминної обробки.

Цей матеріал використовують для обробки таких поверхонь:

  • металевих;
  • скляних;
  • керамічних;
  • кам’яних.

Крім того, такий абразив вважається відмінним рішенням для обробки алюмінію, сталі з нержавіючим покриттям, кольорових металів. Фінішне покриття всіляких виробів, що пройшли піскоструминну обробку, не містить бульбашок і видимого ​​здуття, а також характеризується високим відсотковим співвідношенням адгезії.

Очищення металу методом піскоструминної обробки

Очищення металу методом піскоструминної обробки безпосередньо залежить від розміру, особливостей конструкції та ваги металевих виробів. Процес обробки виглядає наступним чином:

  • Абразивні частинки порошку з електрокорунду білого струменем повітря під великим тиском спрямовані до поверхні, яка потребує очищення.
  • Швидкість потоку руху таких частинок складає близько 720 м/с. Гранули абразиву вдаряються об поверхню металу, тим самим відшаровуючи різні забруднення.
  • Оборотність такого абразиву досягає 20 циклів. При цьому витрата матеріалу в разі піскоструминної обробки досить економна, якщо порівнювати з іншими неметалевими абразивними струминними матеріалами.

Зерна електрокорунду білого наділені високими показниками міцності та мають гострі кромки, за рахунок цього вони досить швидко та легко впроваджуються в тверді матеріали. Крім того, вони надають найменший нагрів в порівнянні з зернами, виконаними з інших різновидів електрокорунду. Абразивні вироби з електрокорунду білого характеризуються стабільними характеристиками, можуть самостійно заточуватися, а також гарантують високу чистоту оброблюваних виробів. Твердість цього матеріалу в 7 разів більше в порівнянні з твердістю піску.

Процедура матування скла

Застосування матових стекол в сучасному інтер’єрі дозволяє правильно розставити акценти та надати приміщенню оригінальний зовнішній вигляд. Однак мало хто знає, що для додання ефекту матовості скло піддається піскоструминній обробці. За допомогою цієї обробки вдається регулювати ступінь шорсткості обробленої скляної поверхні, яка варіюється від м’якої бархатистої до більш грубої. Таким чином, майстрам вдається створювати всілякі ефекти візуального сприйняття, які являються ідеальним доповненням поверхні.

Наприклад, використання різних трафаретів при матуванні скла, дозволяє отримати якісний піскоструминний малюнок на скляній або дзеркальної поверхні.

Матування скла здійснюється з різних сторін: з боку амальгами або з боку скла. У першому випадку піскоструминній обробці піддається амальгама, яка в результаті даного процесу повністю видаляється. Таким чином, на дзеркальній поверхні з’являється матовий малюнок (це можуть бути геометричні фігури, різні візерунки тощо). У другому випадку нанесення трафарету здійснюється з боку скла, тому матовий малюнок відбивається в дзеркалі, створюючи особливий ефект глибини і обсягу.

947