Електрокорунд білий в стоматології широко затребуваний. Адже штучні зубні коронки, виконані без застосування металу, все більше стають популярними та затребуваними. У список їх достоїнств входить:

  • Гіпоалергенність, за рахунок чого зменшується ймовірність виникнення алергічних реакцій у порівнянні з виробами з металу.
  • Суцільнокерамічні вироби відрізняються бездоганними міцними характеристиками.
  • Ці моделі біологічно нешкідливі та характеризуються високою стійкістю до корозійного впливу.

Незаперечною перевагою цих коронок вважається їх висока естетичність. Завдяки основним характеристикам кераміки, стоматологам вдається досягти ідеальної імітації зовнішнього вигляду емалі натурального зуба. Це обумовлено світло пропускними ефектами, що підтверджує важливу теорію – дана кераміка дуже близька до цієї емалі.

Додаткові переваги сучасних коронок

Досягти відмінного естетичного ефекту вдається за рахунок необхідного ступеня прозорості. Таким чином, світло при попаданні на поверхню зубів не відразу відбивається від непрозорих тканин. Адже емаль пропускає потоки світла крізь себе. Саме так вдається досягти відомого всім відтінку зубів.

У свою чергу кераміка має аналогічну світло пропускну здатність, подібно емалі. За рахунок цього досягається очікуваний результат.

Суцільнокерамічні коронки мають додатковий ряд переваг, крім перерахованих вище:

  • Безметалева кераміка наділена високими показниками стійкості кольору. Таким чином, цей матеріал надійно захищений від можливого фарбування зі зміною відтінку кольору в процесі експлуатації.
  • На таких коронках відсутня характерна темна смуга, яка створює кордон між яснами та коронкою. Це пояснюється відсутністю металевого каркасу.
  • Безметалева коронка з кераміки характеризується чудовим крайовим приляганням.
  • Матеріал не викликає дратівливі реакції ясен.

Помітне розширення показань до використання даного матеріалу в сучасній ортопедичній стоматології зробило даний матеріал широко затребуваним і популярним.

Досягнення технічних результатів

У відомому способі отримання конструкційної стоматологічної кераміки на основі оксиду алюмінію, в результаті якого виконують пошарове плазмове напилення на підкладку підготовленого матеріалу, новим вважається застосування мікрошліфовального порошку з білого електрокорунду. Причому розмір зерен основної фракції може варіюватися від 7 до 20 мкм з показниками насипної щільності до 1,7-1,65 г/см3.

Електрокорунд білий – це абразивний матеріал штучного походження. Він вважається вогнетривким і хімічно стійким до негативного впливу ззовні. Мікротвердість матеріалу варіюється в межах від 1800 до 2400 кгс/мм. Розм’якшення матеріалу здійснюється при досягненні температурних показників в 1750 градусів, а процес його плавлення відбувається при 2050 градусах.

Електрокорунд білий добувають за допомогою плавлення чистого глинозему в відповідних електричних печах. За своїми властивостями та хімічним складом матеріалу даний компонент є однорідним. В процесі розплавлення порошкоподібних сумішей не використовуються різні добавки. Таким чином, вдається повністю відмовитися від додаткового застосування домішок в уже готовому продукті.

Користь застосування електрокорунду білого в сучасній стоматології

Електрокорунд білий застосвується для зміцнення стоматологічних керамік залишається актуальним вже протягом довгого часу. Проведення численних випробувань і перевірок підтверджує той факт, що використання пористих склоінфільтрованих каркасів, виконаних з електрокорунду білого, призводить до позитивного клінічного прогнозу.

Використання електрокорунду білого поряд з розширенням його показань призвело до того, що в стоматології змогли фіксувати суцільнокерамічні реставрації стандартним методом – цементування. При цьому представлений спосіб не підходить для виготовлення жувальних зубів. Це пояснюється обмеженням певних механічних властивостей, але в інших процесах – це вкрай необхідний матеріал.

916