Антипірени – це незамінні добавки, які входять до складу полімерного композиту. Основне завдання цих компонентів полягає в підвищенні пожежної безпеки окремо взятого елементу будівельної конструкції або всієї будови.

Щоб запобігти небажаному процесу загоряння, прийнято використовувати не тільки ефективні антипірени, але й безпечні. Гідроксид алюмінію здатний ефектно пригнічувати процес горіння, при цьому повністю виключаючи наявність токсичних компонентів в результаті розкладання.

У сфері будівельної хімії всі композитні матеріали виробляються на основі полімерів, а також з різними добавками (у вигляді гідроксиду алюмінію). Таким чином, виходить ефективна і досить поширена антипіренові добавка, яка відрізняється демократичною вартістю на вітчизняних ринках. Тому її вважають досить розповсюдженою, завдяки перевіреним експлуатаційним умовам.

Для підвищення пожежної безпеки для оболонок проводів та різних кабелів прийнято використовувати галогенові антипірени. Однак такі матеріали мають один єдиний мінус: в процесі загоряння здійснюється виділення небезпечних компонентів токсичного характеру, що негативно позначається на екології. Саме тому було прийнято використовувати ефективну альтернативу – безгалогенові антипірени.

Антипірени для полімерів

Всі матеріали, які відносяться до класу поліамідів, прийнято вважати частиною кислонаявних полімерів. Механізм впливу антипіренів на поліаміди, як правило, нічим не відрізняється від особливостей ПВХ-композицій. Єдина відмінність – формування виробів з поліаміду прийнято проводити за умови, що температурні показники не будуть менше 220 градусів. А температура розкладання гідроксиду алюмінію складає близько 180 градусів.

Таким чином, поліаміди мають кілька характерних переваг:

  • високі показники міцності;
  • теплостійкість;
  • характерні показники жорсткості.

Представлені вироби мають величезну стійкістю до негативного впливу всіляких розчинників, кислот та інших подібних складів. Антифрикційні міцності поліамідів можуть зберігатися навіть при температурі 200 градусів.

Позитивний вплив такої важливої добавки, як гідроксид алюмінію, приводь до того, що помітно розширюється сфера застосування полімерів, завдяки їх позитивним характеристикам.

889